سوئیچینک شبکه LAN

سوئیچینگ LAN

سوئیچینگ LAN یک شکل از سوئیچینگ بسته های مورد استفاده در شبکه های محلی (LAN) است. فن آوری سوئیچینگ بسیار مهم برای طراحی شبکه، به عنوان آنها اجازه می دهد ترافیک به آن ارسال شود تنها جایی که آن را در اکثر موارد مورد نیاز است، با استفاده از، روش مبتنی بر سخت افزار سریع می باشد. سوئیچینگ LAN با استفاده از انواع مختلف سوئیچ شبکه. یک سوئیچ استاندارد به عنوان یک سوئیچ لایه 2 شناخته شده است و معمولا در نزدیک به هر شبکه در بر داشت. لایه 3 و یا لایه 4 سوئیچ نیاز به تکنولوژی پیشرفته (سوئیچ موفق را ببینید) و گران تر هستند، و در نتیجه معمولا فقط در شبکه های محلی بزرگتر و یا در محیط های شبکه ویژه ای پیدا نشد. فهرست 1 لایه 2 سوئیچینگ 1.1 محدودیت ها 2 لایه 3 سوئیچینگ 3 لایه 4 سوئیچینگ 4 چند لایه سوئیچینگ (MLS) 5 همچنین نگاه 6 پیوند به Switching لایه 2
jetnetSwitching لایه 2 با استفاده از آدرس کنترل دسترسی رسانه (آدرس MAC) از کارت های رابط شبکه میزبان (NIC ها) برای تصمیم گیری که در آن به جلو قاب. Switching لایه 2-مبتنی بر سخت افزار است، [1] که به معنی سوئیچ استفاده مدار مجتمع با کاربرد خاص (ASIC ها) برای ساخت و نگهداری جداول فیلتر (همچنین به عنوان جدول آدرس MAC و یا جداول CAM شناخته می شود).
یکی از راه های از یک سوئیچ لایه 2 فکر می کنم به عنوان یک پل multiport. Switching لایه 2 به شرح زیر فراهم می کند پل زدن مبتنی بر سخت افزار (MAC) سرعت سیم / غیر مسدود کردن حمل و نقل زمان تاخیر کم Switching لایه 2 بسیار کارآمد است چرا که هیچ اصلاح به بسته داده و داده ها با یگدیگر قاب تغییرات بسته تنها زمانی که بسته داده است از طریق رسانه های متفاوت عبور (مانند از اترنت به FDDI) وجود دارد.
Switching لایه 2 برای اتصال به گروه کاری و تقسیم بندی شبکه استفاده می شود (شکستن دامنه برخورد). این اجازه می دهد تا طراحی شبکه مسطح با بخش شبکه بیش از شبکه های سنتی عضو شده در توسط هاب و روتر تکرار. Switching لایه 2 توسعه کمک کرده است اجزای جدید در زیرساخت های شبکه. مزارع سرور – سرور دیگر نیازی به مکان فیزیکی توزیع زیرا شبکههای محلی مجازی را می توان برای ایجاد حوزه پخش و نزدیکی شبکه در یک شبکه روشن باشد.
این به این معنی که تمام سرویس دهنده می تواند در یک موقعیت مرکزی قرار داده و در عین حال یک سرور خاص هنوز هم می تواند بخشی از یک گروه کاری در یک شعبه از راه دور، برای مثال. شبکه های داخلی – اجازه می دهد سازمان گسترده ارتباطات کلاینت / سرور بر اساس یک تکنولوژی وب. این فن آوری جدید اجازه می دهد داده های بیشتر به جریان از زیرشبکه محلی و بر روی یک شبکه روت، که در آن عملکرد یک روتر می توانید تنگنا است. محدودیت ها لایه 2 سوئیچ ها دارند محدودیت همان شبکه های پل. پل خوب است اگر یک شبکه است که توسط قانون 80/20 طراحی شده است: کاربران صرف 80 درصد از وقت خود را در بخش محلی خود را. شبکه های پل شکستن دامنه برخورد، اما شبکه یک دامنه پخش بزرگ باقی مانده است. به طور مشابه، لایه 2 سوئیچ ها (پل) را نمی توان شکستن حوزه پخش، که می تواند مسائل مربوط به عملکرد می شود و به اندازه شبکه خود را محدود می کند. پخش و های multicast، همراه با همگرایی آهسته از درخت پوشا، می تواند مشکلات عمده باعث به عنوان شبکه رشد می کند.
از آنجا که از این مشکلات، لایه 2 سوئیچ می تواند به طور کامل جایگزین روتر در به Internetwork. لایه 3 سوئیچینگ لایه 3 سوئیچینگ صرفا در آدرس (مقصد) IP ذخیره شده در هدر دیتاگرام IP مبتنی بر (لایه 4 سوئیچینگ بعد در این صفحه برای تفاوت را ببینید). تفاوت بین یک سوئیچ لایه 3 و یک روتر راه که دستگاه تصمیم گیری مسیریابی است. به طور سنتی، روتر استفاده از ریزپردازنده به تصمیم گیری حمل و نقل، در حالی که سوئیچ انجام تنها سوئیچینگ بسته مبتنی بر سخت افزار (با تخصصی ASIC با کمک حافظه تداعیگر). [2] با این حال، برخی از روتر سنتی می تواند توابع سخت افزار پیشرفته و همچنین در دارند برخی از مدل های بالاتر پایان. مزیت اصلی لایه 3 سوئیچ زمان تاخیر کم است. یک روتر سنتی یک دیتاگرام طیف را دریافت و سپس آن را (به عنوان مثال از فروشگاه و جلو) تجزیه و تحلیل. سوئیچ لایه 3 قادر است انجام سوئیچینگ از طریق برش به این معنی که تصمیم مسیریابی می تواند با دریافت تنها بخش اول از دیتاگرام (که شامل آدرس های IP) ساخته شده است. این عملیات برش از طریق کاهش می دهد تاخیر شبکه به طور قابل توجهی و به عنوان مثال، مزایای در محیط های ابر رایانه با ذخیره سازی متصل شده توسط iSCSI را. به عنوان لایه 3 سوئیچ هیچ مختلف عملکرد از یک روتر سنتی، آنها را می توان در هر نقطه در شبکه قرار داده چرا که آنها مقرون به صرفه جایگزین روتر پیشرفته گران قیمت با توان و زمان تاخیر مشابه است. عملیات که یک سوئیچ لایه 3 را در همان شیوه ای به عنوان یک روتر سنتی هستند: تعیین مسیر بر اساس آدرس دهی منطقی لایه اجرا 3 چک سام (در هدر تنها) استفاده از زمان برای زندگی (TTL) پردازش و پاسخ به هر گونه اطلاعات گزینه به روز رسانی مدیران پروتکل مدیریت شبکه ساده (SNMP) با پایگاه مدیریت اطلاعات (MIB) اطلاعات تامین امنیت مزایای لایه 3 سوئیچینگ شامل موارد زیر است: حمل و نقل بسته مبتنی بر سخت افزار سوئیچینگ بسته عملکرد بالا مقیاس پذیری با سرعت بالا زمان تاخیر کم پایین هر پورت هزینه حسابداری جریان کیفیت خدمات (QoS) الگوریتم سوئیچینگ نسبتا ساده است و همین کار را برای بسیاری از پروتکل های روت شده است: یک میزبان می خواهم به ارسال یک بسته به یک میزبان در شبکه است. پس با برخی از ابزار به دست آورد آدرس یک روتر، میزبان منبع بسته به طور مستقیم به فیزیکی (MAC) آدرس که روتر ارسال می کند. پروتکل (لایه شبکه) آدرس است که از میزبان مقصد.
روتر به بررسی آدرس پروتکل مقصد بسته است و تعیین اینکه آیا می داند که چگونه به جلو بسته است یا نه. اگر روتر نمی داند که چگونه به جلو بسته، به طور معمول بسته قطره. اگر می داند که چگونه به جلو بسته، آن را تغییر مقصد آدرس فیزیکی است که از روتر هاپ بعدی و انتقال بسته. گره بعدی ممکن است مقصد و یا روتر بعدی، که در آن فرایند سوئیچینگ همان اجرا می کند. به عنوان بسته از طریق به Internetwork حرکت می کند، آدرس فیزیکی خود را تغییر دهد اما آدرس پروتکل آن یکسان باقی می ماند. IEEE توسعه داده است اصطلاحات سلسله مراتبی است که در توصیف این فرایند مفید است. دستگاه های شبکه بدون قابلیت به جلو بسته بین زیرشبکهها سیستم پایان (ESS، ES مفرد) نامیده می شود، در حالی که دستگاه های شبکه با این قابلیت به نام سیستم های واسطه (ISS). ISS بیشتر به کسانی که فقط در دامنه مسیریابی خود (Intradomain ES) ارتباط برقرار و کسانی که در داخل و بین حوزه مسیریابی (Interdomains است) ارتباط برقرار تقسیم شده است.
دامنه مسیریابی طور کلی به عنوان بخشی از یک تلفن اینترنت تحت اقتدار اداری مشترک در نظر گرفته شده است و توسط یک مجموعه خاص از دستورالعمل های اداری تنظیم می شود. دامنه مسیریابی نیز سیستم های مستقل نامیده می شود. لایه 4 سوئیچینگ لایه 4 سوئیچینگ معنی مبتنی بر سخت افزار لایه 3 تعویض فن آوری است که همچنین می توانید نوع ترافیک شبکه در نظر (به عنوان مثال، تمایز بین HTTP، FTP و یا VoIP). لایه 4 سوئیچینگ با خواندن شماره پورت موجود در هدر لایه انتقال برای تصمیم گیری مسیریابی (به عنوان مثال پورت های استفاده شده توسط UDP یا TCP) فراهم می کند بازرسی دیتاگرام های اضافی. این شماره پورت در RFC 1700 پیدا شده است و مرجع پروتکل لایه بالاتر، برنامه، و یا نرم افزار. بزرگترین نفع لایه 4 سوئیچینگ است که مدیر شبکه می تواند یک سوئیچ لایه 4 به اولویت بندی ترافیک داده ها با استفاده از نرم افزار، که به معنی یک QoS را می توان برای هر کاربر تعریف پیکربندی کنید. به عنوان مثال، تعدادی از کاربران می تواند به عنوان یک گروه فیلم تعریف و اختصاص داده می شود اولویت بیشتر، و یا پهنای باند، بر اساس نیاز به ویدئو کنفرانس. لایه 4 اطلاعات استفاده شده است برای کمک به تصمیم گیری مسیریابی برای مدتی. به عنوان مثال، لیست دسترسی توسعه یافته می تواند بسته بر اساس شماره لایه 4 پورت فیلتر کنید.
Cisco's higher-end routers.
">مثال دیگر اطلاعات حسابداری جمع آوری شده توسط استانداردهای باز با استفاده از sFlow ارائه شده توسط شرکت هایی مانند شبکه Arista به یا راه حل های اختصاصی مانند سوئیچینگ NetFlow در روتر بالاتر پایان سیسکو.
چند لایه سوئیچینگ (MLS) نوشتار اصلی: سوئیچ های چند لایه سوئیچینگ چند لایه ترکیبی از لایه 2، 3 و 4 فن آوری سوئیچینگ و فراهم می کند مقیاس پذیری با سرعت بالا با زمان تاخیر کم. این انجام این ترکیب بالایی از مقیاس پذیری با سرعت بالا با تاخیر کم با استفاده از جداول بزرگ فیلتر بر اساس معیارهای طراحی شده توسط مدیر شبکه. سوئیچینگ چند لایه می توانید ترافیک در سرعت سیم حرکت می کند و همچنین لایه 3 مسیریابی، که می تواند تنگنا از روترهای شبکه حذف فراهم می کند. این تکنولوژی بر اساس این ایده بر اساس “مسیر یک بار، تغییر بسیاری از”. سوئیچینگ چند لایه می تواند تصمیم گیری مسیریابی / سوئیچینگ بر اساس موارد زیر را منبع MAC / آدرس مقصد در یک قاب پیوند داده منبع IP / آدرس مقصد در هدر لایه شبکه درست پروتکل در هدر لایه شبکه منبع بندر / شماره مقصد در هدر لایه حمل و نقل هیچ تفاوتی بین عملکرد یک لایه 3 و یک سوئیچ لایه 4 وجود دارد زیرا مسیریابی / سوئیچینگ همه مبتنی بر سخت افزار (مسیریابی تصمیم توسط تخصصی ASIC با کمک حافظه تداعیگر انجام می شود) است. [2]

 

!آیا این مطلب مفید بود؟ به اشتراک بگذارید