چگونه سنسور دنده عقب کار می کند؟

سنسور پارکینگ سنسور مجاورت برای وسایل نقلیه جاده ای است که می تواند راننده به موانع نامرئی در طول مانور پارکینگ هشدار. کل سیستم است که گاهی اوقات به عنوان کنترل مسافت پارک (PDC) نامیده می شود.

سنسورهای پارکینگ به طور کلی به دو دسته قرار می گیرند.

1. سنسور پارکینگ الکترومغناطیسی

این وسیله نقلیه در حال حرکت به آرامی و به نرمی به سمت جسم می تواند اجتناب شود تکیه می کنند. پس از شناسایی مانع، در صورتی که خودرو به طور لحظه ای در رویکرد خود متوقف می شود، سنسور، همچنان به دادن سیگنال وجود مانع است. اگر وسیله نقلیه پس از آن از سر گرفته می مانور خود را سیگنال زنگ دار تر می شود و بیشتر چشمگیر است به عنوان روش مانع است. سنسور پارکینگ الکترومغناطیس، اغلب به عنوان نیاز به هیچ سوراخ به حفر ارائه یک طرح است که به طور پراکنده سوار منحصر به فرد در سمت درونی از سپر حفظ نگاه کارخانه جدید از وسیله نقلیه خود را به فروش می رسد

2. سنسورهای پارکینگ التراسونیک

بقیه این ارسال اشاره به پارکینگ سنسورهای اولتراسونیک تنها.

سنسورهای اولتراسونیک در مارک های مختلفی از اتومبیل در حال حاضر در دسترس است، با انواع نام های تجاری از قبیل پارک و کمک های پارکینگ. برخی از سیستم ها نیز در دسترس هستند به عنوان کیت های ارتقاء اضافی برای نصب، بعد.
شرح

سیستم پارکینگ سنسور با استفاده از آشکارسازهای اولتراسونیک مجاورت تعبیه شده در جلو و / یا ضربه گیر عقب، برای اندازه گیری فاصله اجرام نزدیک در سطح پایین. سنسورهای اندازه گیری زمان گرفته شده برای هر پالس صدا به گیرنده منعکس شده است. [1] [2]

با توجه به سرعت خودرو و فاصله تا مانع، سیستم راننده بصری و / یا وسایل سمعی درباره خطر برخورد هشدار می دهند. بازخورد به راننده به طور کلی مسیر و نزدیکی از مانع را نشان می دهد.

سنسورها معمولا به عقب خودرو نصب شده است، اما ممکن است همچنین ممکن است به جلو نصب شده است.

سنسورهای عقب فعال زمانی که دنده معکوس انتخاب شده است و سپس غیر فعال و به محض این که هر دنده دیگر و یا خنثی انتخاب شده است.

سنسورهای جلو هستند به طور کلی با فشار دادن یک دکمه فعال شده و پس از آن به صورت خودکار غیر فعال هنگامی که وسیله نقلیه بیش از یک سرعت خاص، این است که برای جلوگیری از هشدار مزاحم در ترافیک در حال حرکت آهسته است.
بازخورد قابل شنیدن

رایج ترین شکل از بازخورد به راننده یک ماشین با سنسور پارکینگ، قابل شنیدن “بوق” و / یا تن است. به طور کلی، فرکانس بوق نشان دهنده فاصله از انسداد، با تبدیل شدن به بوق سریعتر نزدیک وسیله نقلیه حرکت می کند را به یک شی. لحن مداوم ممکن است شنیده می شود هنگامی که وسیله نقلیه بسیار نزدیک است، اغلب هشدار دهنده راننده برای جلوگیری بلافاصله برای جلوگیری از برخورد است.
بازخورد

برخی از سیستم های استفاده از وسایل بصری و همچنین و یا به جای آن از تن، سمعی مانند خروجی LCD یا LED به منظور نشان دادن فاصله از یک شی است. جهت و فاصله تا مانع توسط محل و قدرت از نمادهای هشدار نشان داده شده است.
کاستی

از آنجا که سیستم متکی بر بازتاب امواج صوتی، ممکن است برخی از موارد را که صاف و یا به اندازه کافی بزرگ است تا منعکس کننده صدا نیست، به عنوان مثال قطب های باریک و یا یک شیء طولی به طور مستقیم در خودرو و یا در نزدیکی یک شی اشاره کرد تشخیص نیست.

برخی از اشیاء از جمله پرش (UK) یا dumpsters (USA) ممکن است سطوح صاف است که از عمودی زاویه دار داشته باشد. این اشیاء می توانند در حالت خفا “منحرف بازگشت امواج صوتی را از شما دور از سنسورهای باعث آنها را به توان شناسایی رفتار کنند.

سنسورهای آلتراسونیک، در معرض عناصر و عدم دستگاههای حالت جامد، اغلب زندگی از وسیله نقلیه آخرین نیست و ممکن است نیاز به جایگزینی بعد از چند سال. اکثر سیستم های PDC یک حالت خرابی امن است که تشخیص خرابی و هشدار به راننده که سیستم کار نمی کند و این که او / او نباید تکیه بر آن زمانی که معکوس است. به طور معمول این است که با لحن بلند به طور مداوم و به زودی به عنوان دنده عقب درگیر است، انجام می شود.

سهولت جایگزین سنسورهای متفاوت است و در برخی از وسایل نقلیه سپر عقب (سپر) باید برداشته شود و همچنین این حسگرها ممکن است نیاز به نقاشی با اسپری بقیه از ماشین برای مطابقت، ساخت این گران گزاره است. بر روی ماشین های دیگر سنسورها بر روی یک تکه جداگانه ای از سیاه و سفید تر و تمیز که به راحتی می توان برای نگهداری حذف نصب شده است.
سنسور دنده عقب
اگر چه سنسور اولتراسونیک و اکثریت را از خروجی خود را فراتر از محدوده شنوایی انسان است، آن است که ممکن است به شناسایی یک واحد به طور کامل شکست خورده با قرار دادن خودرو در دنده عقب (با احتراق در اما برای ایمنی، بدون راه اندازی موتور) و گوش دادن نزدیک به هر یک از آنها است. سنسور کار باعث می شود صدای کلیک کردن سریع سنسور که کلیک کنید، و یا به طرز محسوسی ساکت تر از دیگران است، به احتمال زیاد به علت PDC سیستم درست عمل نمی کند.

!آیا این مطلب مفید بود؟ به اشتراک بگذارید