الکتروسکوپ

الکتروسکوپ ابزار علمی اولیه است که برای تشخیص حضور و قدر از بار الکتریکی در بدن است. این ابزار برای اولین بار جهت اندازه گیری الکتریکی بکار رفته بود.الکتروسکوپ برای اولین بار بصورت یک سوزن چرخان به نام versorium، توسط پزشک انگلیسی ویلیام گیلبرت در حدود سال 1600 اختراع شد. [1] الکتروسکوپ مغز توپ و الکتروسکوپ برگ طلا را دو نوع کلاسیک از الکتروسکوپ که هنوز در آموزش فیزیک مورد استفاده قرار گیرد برای نشان دادن اصول الکترواستاتیک می باشد.نوع الکتروسکوپ نیز در دزیمتر تابش فیبر کوارتز استفاده می شود. Electroscopes توسط دانشمند اتریشی ویکتور هس در کشف پرتوهای کیهانی مورد استفاده قرار گرفت است.

الکترواسکوپ
Electroscopes تشخیص بار الکتریکی توسط حرکت یک شی آزمون را با توجه به نیروی الکترواستاتیک کولن. پتانسیل الکتریکی یا ولتاژ از یک شی برابر خود را تقسیم بر ظرفیت خازنی آن، بنابراین electroscopes می تواند به عنوان ولت متر خام در نظر گرفته شود. تجمع بار به اندازه کافی برای تشخیص با الکتروسکوپ نیاز به صدها یا هزاران ولت، بنابراین electroscopes تنها با منابع ولتاژ بالا مانند الکتریسیته ساکن و ماشین آلات الکترواستاتیک استفاده می شود. Electroscopes به طور کلی را تنها خشن، نشانه کیفی از میزان شارژ یک ابزار که به اتهام اندازه گیری کمی برق سنج نامیده می شود.

الکتروسکوپ پنبه و توپ
الکتروسکوپ
یک الکتروسکوپ مغز توپ، که توسط شاگرد جان کانتون بافنده بریتانیا در سال های 1754 اختراع، [2] شامل یک توپ کوچک از برخی از مواد بسیار سبک وزن و نارسانا، در اصل گیاه یک ماده اسفنجی به نام مغز، اگر چه electroscopes مدرن با استفاده از توپ های پلاستیکی. توپ توسط یک نخ ابریشم از قلاب پایه عایق به حالت تعلیق درآمد. به منظور آزمایش حضور به اتهام روی یک شیء، شیء است که در نزدیکی آورده به مغز پر نشده توپ. [3] اگر جسم شارژ، توپ رو خواهد شد به آن جذب و حرکت به سوی آن.

جاذبه رخ می دهد به دلیل قطبش ناشی از [4] از اتم ها در داخل توپ و میدان مغز است. [5] [6] [7] [8] مغز یک عایق است، بنابراین الکترون ها در توپ رو به اتم های مغز متصل و آزاد به ترک اتم ها و move این بازی رتبه بندی می شود >> نمایش دوباره و تجزیه و تحلیل در مورد توپ نیست، اما آنها می توانند کمی در اتم move این بازی رتبه بندی می شود >> نمایش دوباره و تجزیه و تحلیل. در سمت راست مشاهده نمودار. اگر، برای مثال، یک جسم با بار مثبت (B)، در نزدیکی مغز توپ و میدان (A) به ارمغان آورد، الکترون های منفی (آبی رنگ) در هر اتم (بیضی های زرد) خواهد شد جذب و حرکت کمی به سمت اتم جسم نزدیکتر است. هسته بار مثبت (قرمز) دفع خواهد شد و به دور کمی حرکت خواهد کرد. از آنجا که بارهای منفی در مغز توپ و میدان در حال حاضر هدف از بارهای مثبت (C) نزدیکتر، جاذبه خود را بیشتر از دافعه بارهای مثبت است، و در نتیجه یک نیروی خالص و جذاب. [5] این جدایی مسئول میکروسکوپی است، اما از آنجایی که بسیاری از اتمها وجود دارد، نیروهای کوچک اضافه کردن به یک نیروی بزرگ به اندازه کافی به حرکت توپ رو از مغز نور.
الکتروسکوپ پیت
توپ مغز را می توان با لمس کردن آن را به یک شی به اتهام متهم، به طوری که برخی از اتهامات عنوان شده در سطح حرکت شی متهم به سطح توپ. سپس توپ را می توان مورد استفاده قرار گیرد به تشخیص قطب شارژ بر روی اشیاء دیگر است زیرا ممکن است توسط اشیاء به اتهام با همان قطبیت دفع و یا ثبت نام آن است، اما در جذب به اتهام قطب مخالف.

اغلب الکتروسکوپ یک جفت توپ مغز به حالت تعلیق داشته باشد. این اجازه می دهد تا در یک نگاه بگوید که آیا توپ های مغز به اتهام. اگر یکی از توپ های مغز به یک شیء باردار لمس است، شارژ آن، یک دوم خواهد شد جذب و لمس آن، برقراری ارتباط برخی از این اتهام را به سطح توپ و میدان دوم. در حال حاضر هر دو توپ را به اتهام همان قطب، به طوری که آنها دفع یکدیگر. آنها در یک شکل معکوس ‘V’ با توپ هم جدا گسترش آویزان. فاصله بین توپ های ایده خشن از میزان شارژ می دهد.
الکتروسکوپ طلا برگ
الکتروسکوپ برگ طلا نشان از القای الکتروستاتیک

الکتروسکوپ طلا برگ در سال 1787 توسط روحانی و فیزیکدان انگلیسی آبراهام بنت، [2] به عنوان یک ابزار بسیار حساس تر از توپ مغز یا electroscopes های نی تیغه سپس در استفاده است. [9] این یک میله فلزی عمودی، معمولا برنج تشکیل شده، توسعه داده شد از پایان که از آن آویزان دو نوار موازی برگ طلا نازک و انعطاف پذیری. دیسک و یا توپ ترمینال به بالای میله، که در آن اتهام به آزمایش می شود، اعمال می شود متصل شده است. [9] برای محافظت از برگ طلا را از پیش نویس از هوا آنها را در یک بطری شیشه ای محصور شده، معمولا در پایین باز و نصب شده بیش از پایگاه رسانا است. اغلب وجود دارد صفحات فلزی یا نوار فویل در بطری پایه طرفین این برگ طلا در هر دو طرف شده است. این اندازه گیری ایمنی، اگر یک بار بیش از حد به برگ طلا ظریف استفاده می شود، آنها را صفحات پایه و ترشحات قبل از پاره شدن لمس. آنها نیز اتهام نشت از طریق هوا است که می تواند بر روی دیواره شیشه تجمع می یابد و افزایش حساسیت ابزار ضبط. در ابزار دقیق داخل بطری گاهی تخلیه شد، برای جلوگیری از اتهام در ترمینال از نشت کردن از طریق یونیزاسیون هوا.

وقتی ترمینال فلزی با یک شیء باردار لمس، طلا برگ جدا در ‘V’ گسترش یافته است. دلیل این است که برخی از اتهام بر جسم از طریق ترمینال و میله فلزی به برگ انجام شد. [9] از آنجا که آنها به اتهام علامت یکسان را دریافت می دارند، یکدیگر را دفع و در نتیجه واگرا. اگر ترمینال است با لمس کردن آن را با انگشت پایه، این اتهام را از طریق بدن انسان به زمین منتقل شده و طلا برگ نزدیک با هم.

الکتروسکوپ همچنین می توانید بدون دست زدن به آن را به یک شی باردار متهم می شود، با القای الکتروستاتیک. اگر یک جسم باردار در نزدیکی ترمینال الکتروسکوپ به ارمغان آورد، برگ نیز واگرا، زیرا میدان الکتریکی از جسم باعث می شود که اتهامات در میله الکتروسکوپ برای جدا کردن. اتهامات قطب مخالف به جسم باردار به ترمینال جذب، در حالی که اتهام با همان قطبیت به برگ دفع، باعث آنها را به گسترش است. اگر ترمینال الکتروسکوپ مبتنی است در حالی که جسم باردار در این نزدیکی هست، با دست زدن به آن لحظه ای را با انگشت است، اتهامات قطب مشابه در برگ تخلیه دور به زمین، ترک الکتروسکوپ با بار خالص قطب مخالف به جسم. برگ نزدیک به دلیل این اتهام است همه متمرکز در پایان ترمینال. هنگامی که جسم باردار دور نقل مکان کرد، به اتهام در ترمینال اسپرد به برگ، باعث آنها را به گسترش دوباره از هم جدا.

 

این متن بصورت حرفه ای ترجمه نشده است،جهت دیدن نسخه اصلی به وبسایت ویکیپدیا مراجعه نمایید

!آیا این مطلب مفید بود؟ به اشتراک بگذارید